Europejski Dzień Języków

europejski-dzien-jezykow26 września w Zespole Szkół w Siewierzu odbył się Europejski Dzień Języków.

W tym roku motywem przewodnim uroczystości było hasło  „Warto uczyć się języków. Lepiej późno niż wcale.” Co      prawda w naszej szkole mamy taką świadomość, uczymy się od najmłodszych lat wielu języków obcych; angielskiego i niemieckiego w szkole podstawowej i gimnazjum, a fakultatywnie w klasach młodszych nawet włoskiego, francuskiego czy hiszpańskiego, to jednak motywowanie do zdobycia bezcennej umiejętności sprawnego posługiwania się językiem obcym w mowie i piśmie jest konieczne.

Na uroczystość złożyły się dwie scenki dramatyczne, które zostały odegrane przez  Kacpra Figla, Darię Łyniewską, Michała Jaworskiego, Maję Majewską, Filipa Rzepeckiego, Mikołaja Dyrdę i Konrada Sierkę. Konrad wraz z Wiktorią Kolińską wypełniali zadania prezenterów. Atrakcyjnym punktem uroczystości okazały się jak zwykle popisy muzyczne. Z podziwem wysłuchaliśmy występów; Amelii Jakubik, Anny Wilińskiej i Oliwii Golec.  Podczas uroczystości mogliśmy kibicować przedstawicielom klas VI a, VI b, VI c, którzy rywalizowali w konkursie pt. „Omnibus”. Wszyscy dobrze radzili sobie z zadaniami,
ale ostatecznie wygrali przedstawiciele klasy VI b.

Nad merytoryczną częścią przebiegu uroczystości czuwały anglistki naszej szkoły panie Anna Pańczyk, Katarzyna Windys i Hanna Śliwa – Wrocławska. O oprawę muzyczną zadbał pan Mariusz Torbus. Mamy nadzieję, że dzięki takim przedsięwzięciom jak uroczyste obchody Europejskiego Dnia Języków nasz zapał do nauki języków obcych będzie jeszcze większy.

Redakcja Gimnazjalisty       

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>